SUPERFAMILY.ORG.UA
#superfamily
СУБОТА — ДЕНЬ
ДЛЯ СПІЛЬНИХ ПРОГУЛЯНОК

Чим зазвичай займається ваша сім'я в суботу? Відповіді можуть бути різними: спимо, робимо прибирання, йдемо за продуктами, їдемо на природу тощо. Для нашої сім'ї відповідь очевидна — йдемо всі разом на прогулянку! Бо що може бути кращим за спільне проведення часу на свіжому повітрі?
Чим зазвичай займається ваша сім'я в суботу? Відповіді можуть бути різними: спимо, робимо прибирання, йдемо за продуктами, їдемо на природу тощо. Для нашої сім'ї відповідь очевидна — йдемо всі разом на прогулянку! Бо що може бути кращим за спільне проведення часу на свіжому повітрі?

Ми вважаємо, що кожна пора року має свій шарм та красу. Немає поганої погоди коли ми разом. Прогулянки на свіжому повітрі дуже корисні – це загальновідома істина. Але, на жаль, більшість людей приділяють таким виходам дуже мало часу. Вони схильні відсиджуватися по квартирах, біля екранів телевізорів або з гаджетами в руках і в крайньому випадку вирушати на шопінг у торгові центри. Але вплив свіжого повітря на організм не можна недооцінювати.

Зрозуміло, що здійснювати прогулянки краще в місцях, далеких від цивілізації, доріг, вихлопних газів, задимленості і шкідливих виробництв. Оптимально, якщо у вас є можливість гуляти в гірській або лісовій місцевості, на узбережжі моря або поблизу водойми. Та й в сільській місцевості повітря в рази чистіше, ніж у місті. На жаль, не у всіх міських жителів виходить регулярно бувати в таких віддалених місцях. В цьому випадку вам допоможуть парки, сквери, алеї, міські набережні.

Користь сімейних прогулянок на свіжому повітрі:

Покращення настрою і приємна фізична втома від прогулянки нормалізує здоровий сон і більш повноцінний відпочинок всього організму.

Прогулянка на свіжому повітрі підвищує загальний тонус організму, покращує роботу серця і легень, стабілізує процес обміну речовин, приводить в норму артеріальний тиск, підвищує імунітет.

Повітря, що потрапляє в легені під час прогулянки в парку або лісі, збагачує киснем наші клітини і нормалізує роботу всього організму в цілому.

Також активізується робота головного мозку, що відбивається на ясності думок. На свіжу голову краще приходять і свіжі ідеї, тому що мозок переключився на іншу картинку і відпочив.

Споглядання природних пейзажів відволікає від негативних думок, діє заспокійливо на нервову систему, додає позитиву і піднімає настрій.

Вчені підрахували, що для поліпшення самопочуття достатньо лише 20-хвилинних щоденних прогулянок на свіжому повітрі. Але чим більше – тим краще. Оптимально здійснювати їх перед сном, а також після пробудження.

Таким чином ми не тільки створюємо позитивну атмосферу та зміцнюємо свої стосунки, а й загартовуємось та оздоровлюємось. Дана традиція підходить особливо для сімей з маленькими дітками.


Як влаштувати спільну суботню прогулянку:


  1. Почати готуватись потрібно заздалегідь. Отже, заплануйте свою суботню прогулянку.
  2. Завершіть всі важливі справи ще в п'ятницю, що б в суботу не відволікатись на дрібниці, а повною мірою насолодитись часом із найріднішими.
  3. Вимкніть будильник і прокиньтеся тоді, коли зручно саме вам.

  4. Разом приготуйте їжу та поснідайте. Обговоріть план на сьогоднішній день. Почуйте ідеї кожного у вашій сім'ї.

  5. Одягніться відповідно до погодних умов, адже не існує поганої погоди. При потребі візьміть парасольки.

  6. Обов'язково візьміть з собою гарний настрій та насолоджуйтесь часом разом!


Джерело
***
Ідею для сімейної традиції надіслала Анастасія Заікіна
В каталозі традицій ще корисне: