SUPERFAMILY.ORG.UA
#superfamily
СПІЛЬНА
СІМЕЙНА ТРАПЕЗА
На перший погляд споживати разом їжу — хіба це традиція? А коли ми заглянемо в глибину, то побачимо силу та могутність цього простого сімейного звичаю. Адже усе геніальне — просто!
Сім'я Соколовських — Юрій і Тетяна
Ми любимо разом готувати та споживати їжу.

Споживання їжі займає невід'ємну частину нашого життя. В сучасному світі все більшої популярності набувають ресторани швидкого харчування. На жаль, традиція сімейних обідів чи вечерь відходить на задній план.

В нашій сім'ї ми активно практикуємо спільні сімейні трапези. На наше переконання, спільне приготування, споживання їжі та прибирання потому зближує сім'ю, дозволяє нам більше дізнатись про те, чим живе кожен з нас, згуртовує.

Дана традиція підходить для сімей з дітками різного віку. Спільна трапеза формує в дітей навички здорового харчування, активного слухання, вміння працювати в команді, дає змогу встановити емоційний зв'язок з вашими дітьми, дає відчуття єдності, гармонії та покращує ваші стосунки.

Як повідомляє health-ua.org., дослідники Іллінойського університету в Чикаго (США) в недавньому дослідженні виявили, що підлітки, які їдять мінімум п'ять разів на тиждень зі своїми батьками, на 35% рідше страждають від розладів харчової поведінки. Серед таких розладів виділяють переїдання, прийом дієтичних пігулок і проносних засобів, викликання блювоти після їжі, голодування, паління з метою схуднення тощо. А діти, які три рази на тиждень харчуються в колі сім'ї, на 12% рідше набирають надлишкову вагу, а також на 24% частіше харчуються здоровими продуктами.


Як приготувати спільну трапезу? Дуже просто:

  1. Зберіться разом і обговоріть меню.

  2. Назначте відповідальних за вибір, покупку та доставку продуктів.

  3. Розподіліть обов'язки між всіма членами сім'ї.

  4. Визначте, хто буде сервірувати стіл та прибирати після прийому їжі.

  5. Сервіруйте стіл.

  6. Приготуйте їжу.

  7. Розпочніть вашу трапезу зі спільної молитви.

  8. Заздалегідь продумайте тему для спілкування під час їжі.

  9. Смачного!


***
Цією традицією поділилась з нами сім’я Соколовських (на фото)

В каталозі традицій ще корисне: