SUPERFAMILY.ORG.UA
#superfamily
ПОДОРОЖУВАТИ
РАЗОМ ЗІ СВОЇМИ
ПІДЛІТКАМИ
Для того щоб провести успішну подорож разом дітьми підліткового віку потрібно знайти час, запланувати і провести сімейні збори. Потім всі разом обрати місце призначення і транспорт. Скласти ретельний план подорожі. Визначити відповідальних за кожен пункт плану. Купити квитки чи заправити авто. Спакувати валізи і вирушати у незабутню мандрівку разом!
Сім’я Савчук у горах
Ми переконані, що подорож всією сім'єю зближує та окриляє! А чи любите ви подорожувати всією сім'єю? Звісно, що так! А чи люблять ваші діти подорожувати з вами? Це вже важче запитання. Коли вони маленькі, то навіть не задумуються про це. Проте підлітки часто-густо не хочуть мандрувати з батьками. В нашій сім'ї існує традиція подорожувати разом з нашими підлітками! При цьому всі задоволені та щасливі. В чому секрет? Ми залучаємо їх до активної участі в процесі підготовки та проведенні самої подорожі, дослухаємось до думки кожного, молимось та все робимо разом.

Підлітковий період — це період соціалізації і сильного розвитку розуму. Підліткам важливо оцінити себе і своє місце у світі, а не групу підлітків, в яку він входить.

На що варто звертати увагу батькам, аби знайти спільну мову з підлітками, стати для них підтримкою та опорою?

Ось 5 кроків, які допоможуть порозумітися з підлітками:

1. Не порівнюйте з іншими

Коли ж ви хочете надихати свою дитину, то розмовляйте з нею про неї. Розкажіть, як ви це бачите: що зараз покращилося чи змінилося в її поведінці чи навичках.

2. Беріть курс саме на сильні сторони підлітка

Можливо, підліток цього не покаже та не подякує. Але те, що ви помічаєте його спроби краще навчатися в школі, цінуєте допомогу та час, проведений з молодшим братом або сестрою, допомагають йому зорієнтуватися в своїх сильних сторонах. Ви стаєте ніби компасом, який показує в напрямку до поваги та прийняття себе.

3. Критикуйте поведінку чи дії, а не особистість

Тому найперше – опишіть дію чи вчинок, які викликали у вас роздратування або сум. Обговорення, що саме вам не сподобалося, дає більше інформації для роздумів, ніж просто критика. А ваше зацікавлення до того, що думає підліток, сприяє виробленню самоповаги в молодої людини. В свою чергу, самоповага є необхідним елементом адекватної самооцінки.

4. З розумінням ставтеся до підліткових проблем

Помічним буде запитання від батьків: "Мені не байдуже, що з тобою відбувається. Тобі зараз нелегко, я дуже хочу тебе підтримати. Як я можу це зробити?"

5.Розповідайте історії

Це не означає, що підліток повинен знати про вас усе. Що розповідати, а що замовчати – обираєте ви. Історії більш дієві, ніж повчання. Ви будуєте щирі стосунки з підлітком, які сигналізують: "Ти не сам в такій ситуації. Я підтримаю тебе".Джерело


***
Ідеєю для сімейної традиції поділилась Тетяна Савчук
В каталозі традицій ще корисне: